O Virtuso


Virtuso to cykl otwartych szkoleń popularyzujących umiejętności miękkich i samodoskonalenia w zagadnieniach komunikacji interpersonalnej i społecznej. Projekt został stworzony przez nas jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na naukę zagadnień takich jak: wystąpienia publiczne, retoryka, erystyka, budowanie wizerunku, perswazja, sztuka debatowania.

Umiejętności miękkie są dziś pożądane zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Choć trudno wyobrazić sobie branże sprzedażowe, prawnicze czy edukacyjne bez wystąpień publicznych i argumentacji, warto pamiętać, że z komunikacją z innymi ludźmi stykamy się na co dzień. To w jaki sposób zostaniemy odebrani zależy w dużym stopniu od nas samych. Wiemy, że wiedza podręcznikowa rzadko przekłada się na realne efekty, stąd w Virtuso stawiamy na praktykę. Nasze spotkania to również dobra zabawa i możliwość poznania nowych osób, co uważamy za ważne w szczególności w czasach niustającej gonitwy za sukcesem i postepującej atomizacji społeczeństwa.

Dotychczas jako Instytut Debaty Publicznej zrealizowaliśmy szereg projektów edukacyjnych, szkoleń zamkniętych, konferencji i turniejów. Virtuso to kolejny krok, który stawiamy w drodze do lepszej komunikacji, bo lepsza komunikacja to lepsza przyszłość!

ZAUFALI IDP